Viniční trať Aeibis

IMG-9238

 

Vinice, kterou si dnes představíme, má velmi tajemné jméno a navíc se jedná o náš nejnovější přírůstek do naší rodiny vinohradů!

Jedná se o trať Aeibis v Ivani, kde máme vysázen především Ryzlink rýnský. Tato trať je největší a zároveň jedinou tratí v této vinařské obci kousek od Pasohlávek. Dle názvu byste jistě řekli, že se jedná o nějakou velmi starou trať. No, tohle je pravda jen tak napůl. V Ivani se vinařilo od nepaměti, ale vinice měly různé názvy jako „Vinohrádky“ nebo „Pod vinohrady“. V roce 2004 se však všechny malé tratě zcelily do jedné velké s názvem Aeibis! Proč právě tento název? Byl převzat z obecní pečeti z roku 1714, na níž je napsáno „SIGIL DER GEMEINDE AEIBIS“.
Jedná se o velmi kvalitní viniční trať, která je chráněna proti pronikání severních větrů díky říční terase řeky Jihlavy. Avšak z  jihu je otevřena teplému jižnímu proudění s pozitivním dopadem blízkosti vodního díla Nové Mlýny. Hrozny pozitivně ovlivňuje střídavé přímořské a vnitrozemské klima. V kombinaci s půdou, která je spíše lehčí, písčitá až hlinitopísčitá, tak vznikají pěkná a tělnatá vína, která v nejlepších ročnících dosahují opravdu mimořádné kvality. To by bylo k této viniční trati vše. Příště se podíváme na naši jedinou a nejmenší trať, kterou máme v obci Drnholec. Zkusíte si tipnout její jméno?

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení