O nás

Když jsme se v roce 2011 rozhodli otevřít náš vinný sklípek a pozvat vás do něj, vůbec jsme tehdy netušili na jakou se vydáváme cestu a kam až se dostaneme.

Tehdy, před deseti lety, jsme měli jedinou vizi. Otevřeme náš rodinný vinný sklípek a lidem nabídneme naše vína. Jsme v turistické oblasti, tak proč ne. Alespoň si přes léto přilepšíme. Byli jsme hodně mladí, někteří z nás ještě ve škole, někteří chvíli po škole a rodiče nám přenechali zázemí sklepa.

A tak jsme otevřeli. Měli jsme tehdy jen několik degustačních skleniček, venku starou lavici, ale ve sklepě vynikající víno, které je radost pít a také odhodlání pustit se do něčeho neznámého.

Naše cesta byla pozvolná. Nejdříve jsme náš sklep otevírali pouze v letních měsících. Tehdy jsme nesli název „Vinný sklípek u Kratochvílů“. Zde jsme vybudovali zázemí pro příjemné posezení u našeho sudového vína, a také jste si u nás mohli zakoupit víno do PET láhví. Už tohle značí, že to bylo opravdu hodně dávno :-)

Pak přišla jedna ze zásadních myšlenek, které nás posunuly dále. Nápad zorganizovat pro naše hosty řízené degustace. Tyto degustace, vedené naší hlavní tváří sklepa – Mírou, ihned získaly velký úspěch. Byly dny, kdy opravdu probíhala jedna degustace za druhou a my zjistili, že pokud nechceme odrovnat Mírova játra, musíme tomuto dát nějaký řád. A tehdy přišly na řadu degustační balíčky. Jednalo se o celovečerní posezení u našeho sudového vína s řízenou degustací a pohoštěním.

Tehdy už jsme byli v jednom kole a náš provoz byl i mimo letní měsíce. To však znamenalo, že poptávka začínala převyšovat nabídku a my museli na tento progres rychle reagovat. Začali jsme se rozrůstat. Nakoupili jsme další vinohrady i techniku a naše produkce vína se rozšířila. To vedlo k nejzásadnějšímu zlomu v naší cestě. Rozhodli jsme se, že již nebudeme jen vinným sklepem, ale že se staneme právoplatným vinařstvím. A tak vzniklo „Vinařství Kratochvíla“.  S tímto rozhodnutím muselo dojít k dalšímu vývoji. Již nebylo udržitelné nabízet naše vína jako sudová. Produkce vinařství se zvedla natolik, že jsem se rozhodli dát všechna naše vína do láhví. Tehdy se jednalo až o několik tisíc láhví vína ročně. A pak to šlo ráz na ráz. Navrhnout logo, etikety, upravit webové stránky, vyrobit pro vás skleničky, krabice a každoročně pro vás připravovat naše skvělá vína a k tomu vždy nějaké bonusy, ve formě prémiových vín či sektů, aby jste se s námi nenudili :-)

Ne, nebudeme tady nic zlehčovat :-) Naše cesta byla opravdu dlouhá a místy jsme museli zdolávat opravdu hodně překážek. Ale to by vydalo na knihu :-) Tak prozatím se snad spokojíte s tímto stručným shrnutím našich deseti let. A pokud ne, a budete chtít vědět víc, tak vás rádi přivítáme v našem vinařství a vše probereme u skleničky výborného vína.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení