Ryzlink vlašský Pod Slunným vrchem 2020

1 hodnocení

Spíše svěží Ryzlink vlašský se světle žlutozelenou barvou. Ve vůni jde cítit luční kvítí, rozkvetlá louka, která přechází až do pampeliškového medu. Chuť je svěží díky šťavnaté kyselince a zároveň velmi jemná, díky lehkému zbytkovému cukru. Tento Ryzlink si zamiluje každý, kdo má rád vyrovnaná vína, kde nechybí kyselinka a také zbytkový cukr.

 

box_banner_

190 Kč / láhev
Momentálně nedostupné

Jak víno chutná?

Ryzlink z naší tratě Pod Slunným vrchem je velmi ovocný a svěží. Ve vůni lze nalézt citronovou kůru v kombinaci s růžovým grepem. Chuti dominuje výrazná kyselinka, která je zjemněna lehkým zbytkovým cukrem. Pokud víno necháte déle v ústech, začne se probouzet lehká mineralita způsobena právě vápencem.

ur5Zg5lQ - ryzlink vlašský pod slunným vrchem

 

Vhodné jídlo k tomuto vínu

Díky své výraznější kyselince víno doporučujeme spíše k tučnějšímu vepřovému masu, ideální je pak například krkovice na grillu.

 

Původ vína

Viniční trať – Pod Slunným vrchem

Ryzlink vlašský je odrůda, která svůj původ našla ve Francii a odtud se rozšířila dále do Evropy. Oblast okolo Pálavských vrchů je naprosto mimořádná právě pro pěstování této odrůdy. Perfektně funguje se zdejším mikroklimatem a hlavně se složením půdy, kde dominuje vápenec.

Hrozny_Ryzlink_pod_slunnym_vrchem

 

 

Kategorie: Bílé víno
Sladkost: Polosuché
Alkohol: 11 %
Zbytkový cukr: 10,1 g/l
Kyseliny: 6,7 g/l
Cukernatost: 20 °NM